Platforma cMetal na zawsze odmieni pole walki. Uzbrój żołnierza, aby walczył z Rosjanami

Token cMetal powstał z myślą o niesieniu pomocy ukraińskiemu sektorowi stalowemu. Ta niezwykle istotna gałąź gospodarki w wyniku działań wojennych utraciła 85 procent swojego wcześniejszego potencjału. Międzynarodowi przedstawiciele branży postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć cyfrową walutę, która będzie ściśle powiązana z nową platformą handlowo-informacyjną. Co więcej, projekt pomoże Ukraińcom… odbić zagrabione ziemie.

cMetal – rewolucja w biznesie

Wyobraźnia architektów cMetal doprowadzi do rewolucji w biznesie FinTech (technologie finansowe). Firmy decydujące się na dołączenie do rozwijającej się platformy będą w przyszłości porównywane do pionierów, którzy odrzucili obawy przed trzymaniem pieniędzy w banku lub używaniem kart do bankomatów. Jak pokazuje historia oraz codzienna rzeczywistość, warto zrobić krok naprzód ku nowym, lepszym i bezpieczniejszym standardom. A technologia blockchain, dzięki której wchodzący na rynek Bitcoin stworzył szereg milionerów, słynie z wygody, bezpieczeństwa i przede wszystkim – transparentności. A ta w warunkach powojennej odbudowy Ukrainy będzie gwarantem zacementowania współpracy biznesowej z Polską i całym regionem.

cMetal to nic innego jak token dedykowany nowo powstającej platformie handlowo-informacyjnej. Ta z kolei zapewni przestrzeń niczym nieograniczonej, pozbawionej pośrednictwa komunikacji oraz wymiany usług, towarów, dóbr cyfrowych czy uznanych na rynkach kryptowalut z największymi firmami ukraińskimi i biznesami z całego świata. Jak zastrzegają autorzy projektu, liczba tokenów pozostaje limitowana i wynosi 561 mln. Zgodnie z założeniami ich dystrybucja potrwa do 2030 roku. Chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu wykazał już szereg podmiotów, np. polska grupa Alumetal (sektor stalowy) czy ukraińska spółka projektowa Yuzhnoye State Design Office (branża high-tech).

cMetal umożliwi dozbrajanie żołnierzy

Wojna jednak trwa, nie pozwalając jeszcze na skoncentrowanie się na samych planach biznesowych. Z tego względu pomysłodawcy cMetal chcą zaoferować nadzwyczajne narzędzia, dzięki którym będzie można przyspieszyć zakończenie konfliktu. Firmy i osoby zarejestrowane na platformie otrzymają opcję inwestowania w specjalne NFT, czyli cyfrowe jednostki, z których zysk trafi do ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Ci będą mogli zostać wyposażeni w prowiant, broń i sprzęt potrzebne w realizacji działań taktycznych w zakresie swojej jednostki wojskowej. Według zapowiedzi zespołu cMetal pierwsze licytacje ukraińskich wojaków, których będzie można sponsorować, mają zostać zorganizowane jeszcze w tym roku.

Pomysł dozbrojenia żołnierza to inspiracja zasięgnięta od ukraińskiej organizacji charytatywnej Come Back Alive, która pomoże w logistycznym aspekcie realizacji tego zadania. Co warto podkreślić, rzeczona fundacja kupuje broń i sprzęt dla żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy już od 2014 roku, czyli rozpoczęcia konfliktu w Donbasie. Ponadto zapewnia dodatkowe szkolenia w takich dziedzinach, jak strzelectwo, pierwsza pomoc, artyleria i obsługa dronów. Szacuje się, że od maja 2014 roku do czerwca 2022 roku organizacja zdołała zebrała ponad 100 milionów dolarów, w tym również w formie kryptowalut. O jej niezwykłej działalności pisały już największe międzynarodowe media, jak np. „Fortune”, „The Economist” czy „Forbes”.

Strona cMetal: cMetal.link

Magdalena Nowak

fot. freepik.com – nndanko