Maryja w Quito i Akita o kryzysie w Kościele: „pozorny tryumf szatana”

 

Czterysta lat temu Matka Boża w Quito mówiła o XX wieku, masonerii i obyczajach. To niemal nieznane w Europie orędzie Najświętszej Maryi Panny, które – co warto podkreślić – zostało uznane za autentyczne przez Kościół katolicki.


„Wiedz, że od końca XIX, a szczególnie w XX wieku namiętności wybuchną i dojdzie do zupełnego zepsucia obyczajów, bo szatan prawie całkowicie panował będzie przez masońskie sekty. Aby do tego doprowadzić, skupią się one szczególnie na dzieciach. Biada dzieciom w owych czasach!”

– mówiła Maryja 20 stycznia 1610 roku, ukazując się s. Marii Mariannie Franciszce de Jesús Torres’y Berriochoa w Quito (stolica Ekwadoru).

Dzisiaj słowa Maryi są szczególnie aktualne. Seksualizacja dzieci poprzez oficjalne programy edukacyjne, skandaliczne materiały telewizyjne dedykowane dzieciom i wychowywanie ich w tzw. duchu tolerancji, czyli często de facto w duchu akceptacji dla dewiacji – to wszystko światowy trend jeszcze mocniej widoczny w XXI wieku niż w ubiegłym stuleciu, o którym mówiła Niepokalana.Matka Boża w Quito zapowiedziała również ogłoszenie dogmatu o swym Niepokalanym Poczęciu, a także wojny i prześladowania Kościoła, który będzie zagrożony także od wewnątrz poprzez „zdeprawowanych kapłanów”. Ten ostatni aspekt jest najrzadziej przytaczany w publikacjach.

„Sakrament kapłaństwa będzie ośmieszany, lżony i wzgardzony. W każdy możliwy sposób diabeł prześladować będzie szafarzy Pana. Będzie działać z okrutną i subtelną przebiegłością, odwodząc ich od ducha powołania i aby uwodzić wielu. Owi zdeprawowani kapłani, którzy zgorszą chrześcijański lud, wzbudzą nienawiść złych chrześcijan oraz wrogów Rzymskiego, Katolickiego i Apostolskiego Kościoła, którzy zwrócą się przeciwko wszystkim kapłanom. Ten pozorny tryumf szatana przyniesie ogromne cierpienia dobrym pasterzom Kościoła”

– mówiła Najświętsza Dziewica Maryja ponad 400 lat temu w południowoamerykańskim Quito.

Czy słowa te nie są szczególnie aktualne w Kościele katolickim zwłaszcza dzisiaj? I czy później w La Salette, a zwłaszcza w XX wieku w japońskiej miejscowości Akita Matka Boża nie powróciła z jeszcze mocniejszym przesłaniem dotyczącym kryzysu w Kościele? Nie można uznać za niestosowne cytowanie trudnych, jednak uznanych za autentyczne objawień maryjnych w Akita, gdzie Matka Boża objawiała się siostrze Agnieszce Katsuko Sasagawa z zakonu Służebnic Eucharystii. Podczas jednych z objawień Maryja powiedziała bardzo mocne słowa:

„Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów. Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci… świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.”

Wezwanie do modlitwy różańcowej to stałe orędzie Maryi, znane głównie za sprawą objawień fatimskich.

Różaniec to więc droga ratunku i nadziei dla nas, i dla świata.

RW